sarıgöl meslek yüksekokulu iş hayatına yeni neferler kazandırmanın gururunu yaşadı


Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sarıgöl Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik yılı 15.Dönem mezuniyet töreni 20 Haziran 2018 tarihinde Sarıgöl ilçesi Belediye Düğün salonunda gerçekleştirildi. Törene rektör yardımcımız Prof. Dr. Birol KOVANCILAR, ilçe kaymakamımız Çetin KILINÇ, Sarıgöl Belediye Başkan vekili Ömer ESKİCİ, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sarıgöl İlçe Koordinatörü Akif KILIÇASLAN, Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdür Doktor Öğretim Üyesi Hasan KÖSE, öğretim elemanları, mezunların aileleri ve öğrenciler katıldı.

Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama bölümü birincisi Harita Kadastro programından öğrencimiz Şerife KOÇ konuşmasında başta hocaları ve ailesi olmak üzere eğitim döneminde yanında olan, eğitimini başarıyla sürdürmesi için destek olan herkese teşekkür etti ve ‘’ Üniversite serüvenimiz hayatın getireceklerini öngöremediğimiz bir dönemde yaptığımız meslek seçimiyle başladı. Zamanla düşüncelerimiz olgunlaşmaya başladı, dağınık sorularımızın cevapları yerine oturdu ve bugün burada geleceğe şekil vererek birer meslek sahibi birey olarak mezuniyetimizi kutluyoruz ‘’dedi. Son olarak okul hayatından ve bu ailevi sıcaklığı barındıran ortamdan ayrılacağı için içinin buruk olduğunu belirterek ‘’ Beni destekleyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şans, mutluluk sizinle olsun hepinizin mezuniyeti kutlu, yolunuz açık olsun sevgiyle kalın..’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Doktor Öğr. Üyesi Hasan KÖSE yaptığı konuşmada ‘’ Sayın velilerimiz sizler böyle başarılı, güzel evlatlar yetiştirdiğiniz için bugün kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Sizler adına eğitim sürecinde çok değerli bilgilerini aktaran akademik kadromuza teşekkür ediyorum’’ dedi. Öğrencilerimize onları tanımadan önce gençliğin halini iyi görmediğini, sorumsuz tembel bir neslin yetiştiğini düşünerek üzüldüğünü fakat öğrencilerimizle karşılaştıktan sonra bu tür endişelerin yersiz olduğunu, ülkemizin geleceği için ümitlerinin tekrar yeşerdiğini belirtti. Sonra mezun öğrencilerimize onları çok sevdiğimizi, çok değer verdiğimizi ve sonuna kadar güvendiğimizi dile getirdi. Onlarında bunun farkına vararak bu bilinç ve sorumlulukta hareket edip onlardan sonra gelecek olan nesillere örnek olacaklarına inandığının altını çizdi.

Prof. Dr. Birol KOVANCILAR Sarıgöl Meslek Yüksekokulunda aile ortamının, öğrencilerle olan iletişimin ve eğitim kalitesinin güzelliğinden aynı zamanda bu yüksekokulun işsiz mezun vermediğinin altını çizdi. Bunun için Meslek Yüksekokulu Müdürü, öğretim elemanlarına teşekkür ederek tebrik etti. Daha sonra öğrencilere yönelerek bu okulda alınan eğitim ve ailelerinden alınan terbiye ile gelecek hayatlarına devam etmeleri temennisinde bulundu.  Atatürk’ün bir sözü ile konuşmasına devam etti. ‘’Vatanını e çok seven görevini en iyi yapandır.’’

Konuşmasının sonunda ise öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar dileyerek bir dörtlükle öğüt verip yollarını aydınlatmalarını diledi.

 

‘’ Yavaş yavaş ölürler

Seyehat etmeyenler

yavaş yavaş ölürler,

Okumayanlar, müzik dinlemeyenler

Vicdanlarında hoşgörüyü barındırmayanlar.’’

Mezuniyet töreninin devamında okulumuza maddi manevi katkıda bulunan ilçe Kaymakamı Çetin KILINÇ’ ın, Belediye başkanı Necati SELÇUK’ nin , Manisa Büyük Şehir Belediyesi Sarıgöl İlçe koordinatörü Akif KILIÇASLAN’ ın , Ayan mahalle muhtarı Osman AKTAŞ’ ın ve Hayırsever İşadamı Haci Hüseyin GÜMÜŞLÜ ‘ ye plaketleri verildi. Mezun öğrencilerimize mezuniyet belgeleri hocaları tarafından takdim edildi. Kep atma töreninden sonra misafirlerimiz ve velilerimizle ikramlar yenildi ve 2017-2018 Akademik yılı 15.Dönem mezuniyet töreni sona erdi.  • İş Yeri Uygulama Eğitimi
  • Uzaktan Eğitim Giriş
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
  • Harita Genel Müdürlüğü
Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik